VII Zlot Motocyklowy 2010

UCZCILI PAMIĘĆ NA TYSIĄCACH MOTOCYKLI – Częstochowa, Jasna Góra 2010, Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego był zwykle pielgrzymką na Jasną Górę i rozpoczęciem sezonu motocyklowego, w tym roku stał się oddaniem czci osobom, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”zlot2010″]

– Pomimo nieszczęść, które na nas spadają, Polska żyje. W trudnych chwilach będziemy razem – informował Wiktor Węgrzyn, prezes Stowarzyszenia „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” i główny organizator zlotu.

Ogromną grupę motocyklistów powitał na Górce Przeprośnej p.f. prezydent Częstochowy Piotr Kurpios. Zmotoryzowani pielgrzymi, udekorowani w białoczerwone chorągwie i przepasani czarnymi wstążkami, zebrali się tam, by wspólnie wyruszyć pod Szczyt jasnogórski, gdzie została odprawiona Msza Żałobna za prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W ten symboliczny sposób uczczono dzisiaj pamięć Prezydenta, jego małżonki i wszystkich osób, które zginęły 10 kwietnia w drodze do Katynia.

Szczególna pamięcią uczestnicy zlotu otoczyli 5 członków Komitetu Honorowego Stowarzyszenia „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”, którzy zginęli pod Smoleńskiem: Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Janusza Kurtykę, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, gen. Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, ministra Janusza Krupskiego z Urzedu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Macieja Płażyńskiego, prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.